Dlaczego boisz się profesjonalistów?

Czy wiesz, czemu boisz się współpracy z trenerem?

Trenerzy z Instagrama Cię onieśmielają? Czujesz, że chciałbyś zacząć ćwiczyć, ale wstydzisz się skorzystać z usług profesjonalisty? Cóż, zdradzimy Ci małą tajemnicę… Wszyscy sportowcy, których codziennie oglądasz w swoim telefonie, są tacy sami, jak Ty! Różni Was tylko jedno – Twój pierwszy, sportowy krok jest jeszcze przed Tobą, oni zaś przeszli już spory kawałek. Dlatego tak dobrze rozumieją, z jakimi lękami się zmagasz. Nie wierzysz? Sam się przekonaj.

Czy Ty też czujesz strach przed siłownią?

Pozwól, że opowiemy Ci pewną historię. Oto Kasia, nasza koleżanka. Kasia chciałaby popracować nad swoją sylwetką, ale boi się pójść na siłownię. Dlaczego? Regularnie ogląda Instagrama i widzi, że na siłowni czy na treningach grupowych są sami szczupli, wysportowani i uśmiechnięci ludzie. Tymczasem Kasi przybyło kilka kilogramów, dyszy podczas wchodzenia na drugie piętro i wie, że kondycję może ma jakąś, ale na pewno nie dobrą.

Dlatego właśnie Kasia wstydzi się skorzystać z pomocy profesjonalisty. Ma obawy, że ją wyśmieje, że skrytykuje jej sylwetkę i niezbyt zdrowy styl życia. Nie chce narażać się na oceniające spojrzenia, więc rezygnuje z pójścia na siłownię czy nawet z biegania po parku. Wydaje jej się, że zupełnie nie pasuje do osób, które stawiają na aktywność fizyczną. I w końcu nie realizuje swoich marzeń o pięknej sylwetce oraz zdrowym organizmie, choć przecież miała motywację. Czuje się zniechęcona, odrzucona i gorsza od innych. Powiedz szczerze, brzmi to trochę znajomo?

Twój trener personalny też ma w sobie coś z Kasi

Bo tak naprawdę każdy z nas jest trochę taką Kasią. Niektórzy są Kasią z motywacją, niektórzy Kasią zawstydzoną i zniechęconą, a niektórzy Kasią, która zrobiła kiedyś pierwszy krok i teraz pozuje do tych idealnych zdjęć z Instagrama. Takie Kasie też istnieją, wiesz? To właśnie trenerzy, których się boisz.

Każdy trener personalny przeszedł kiedyś tę samą ścieżkę, którą Ty chciałbyś wyruszyć, ale powstrzymuje Cię strach. Nikt nie rodzi się z sześciopakiem na brzuchu i nikomu nie przychodzi łatwo doprowadzenie sylwetki do wymarzonego stanu. Jednak ludzie, którzy tego dokonali, wiedzą, jak trudna to droga. Dlatego tym bardziej mogą Ci pomóc w rozpoczęciu ćwiczeń. Jeśli dobrze się przyjrzysz, zobaczysz, jak niewiele różnicie się od siebie. Nie sądzisz, że warto im zaufać?

Nie pozwól, żeby strach Cię powstrzymał

To normalne, że boisz się czegoś nowego. Być może masz kompleksy i nie chcesz ich pokazywać. Ale jeśli równocześnie czujesz gdzieś w środku, że to jest ten moment, kiedy chcesz rozpocząć pracę nad sobą, nie rezygnuj. Strach to naturalna emocja, która pojawia się przy życiowych zmianach. Zamiast mu ulegać, oswój go. Rób swoje pomimo tego głosiku w głowie, który mówi „Nie nadajesz się, nie pasujesz, po co to robisz”. Gwarantujemy Ci, że on kłamie. Za to my dobrze wiemy, że nadajesz się i pasujesz do nas.

Jak zacząć ćwiczyć?

Przede wszystkim z rozwagą. Nie ma jednej recepty na udany początek. Wszystko zależy od Twoich możliwości. Dlatego przed rozpoczęciem aktywności fizycznej zapytaj trenera personalnego, jak zacząć ćwiczyć, a on rozpisze Ci odpowiedni trening. Początki powinny być spokojne, gdyż ciało musi przyzwyczaić się do wysiłku fizycznego, rozciągnąć i wzmocnić. Startując od razu z wymagającymi, obciążającymi ćwiczeniami, możesz zrobić sobie krzywdę, więc jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia ze sportem, pozwól sobie pomóc i skorzystaj z rad trenera.

Trener personalny – czy warto skorzystać z jego usług?

Trener personalny to najlepszy wybór dla początkujących, którzy nie wiedzą, jak rozpocząć przygodę ze sportem. Tym bardziej, jeśli w grę wchodzą jakieś dodatkowe kłopoty zdrowotne. W takich przypadkach robienie standardowych ćwiczeń „dla wszystkich” może przynieść więcej szkód niż pożytku!

Dobry trener personalny będzie wiedział, jak ułożyć trening idealnie pod Ciebie, da Ci też wskazówki dietetyczne. Zrobi to w taki sposób, by Twój organizm mógł powoli i bezpiecznie nabierać formy, bez ryzyka, że coś sobie uszkodzisz. Co więcej, profesjonalny trener zorientuje się, czy oprócz treningów potrzebujesz konsultacji lekarskiej bądź fizjoterapeutycznej, i skieruje Cię do odpowiednich specjalistów.

Wciąż zastanawiasz się, dlaczego warto skorzystać z usług trenera personalnego? Ta opcja ma naprawdę wiele zalet, więc pozwól, że przedstawimy Ci kilka najważniejszych:

  1. Masz indywidualnie dobrane ćwiczenia.
  2. Podczas ćwiczeń trener skupia się wyłącznie na Tobie.
  3. Trening jest dostosowany do Twoich możliwości.
  4. Sam wybierasz termin i miejsce ćwiczeń.
  5. Dostajesz przygotowanie merytoryczne, wsparcie i indywidualnie dobrane wskazówki co do zmian w stylu życia.

Treningi grupowe – czy to coś dla Ciebie?

Być może, zamiast indywidualnych treningów, wolisz ćwiczyć w większym gronie. W takim przypadku wybierz treningi grupowe z dyscypliny, która najbardziej Ci odpowiada. Czujesz, że nie pasujesz do tych wysportowanych osób? Nic bardziej mylnego. Każdy z nich zmaga się ze swoimi fizycznymi ograniczeniami. Ponadto trener prowadzący treningi grupowe zwraca uwagę na wytrzymałość każdego z uczestników i dostosowuje ćwiczenia indywidualnie, jeśli ktoś potrzebuje zwolnić tempo.

Jakie są zalety treningów grupowych? Oto kilka z nich.

Obecność innych osób motywuje Cię do ćwiczeń.
W grupie łatwiej się schować, jeśli nie lubisz grać pierwszych skrzypiec.
Grupa to kilka-kilkanaście osób o różnej kondycji fizycznej, więc może się okazać, że nie jesteś jedynym początkującym.
Na treningach grupowych możesz znaleźć wielu nowych znajomych, z którymi połączy Cię wspólne zainteresowanie sportem.

Zaufaj nam – razem pokonamy Twój strach przed treningiem

Mówi się, że najtrudniejszy jest pierwszy krok. Ale według nas trudność nie polega na zrobieniu kroku, ale na znalezieniu siły do tego, by podnieść nogę. Za każdym razem, gdy czujesz strach, do Twojej głowy napływa mnóstwo demotywujących myśli. Lekko przychodzi Ci samokrytyka, trudniej jednak uwierzyć swoje możliwości. Dlatego będzie łatwiej, jeśli od początku otrzymasz pełne wsparcie.

Zapewni Ci je trener personalny oraz koledzy z treningu grupowego. Oni od początku będą Twoimi kibicami i sprawią, że poczujesz w sobie motywację oraz energię do działania. Dlatego, jeśli chciałbyś zacząć pracę nad swoją sylwetką i doprowadzić do tego, że Twój organizm będzie zdrowy oraz sprawny, napisz do nas. Jak już wcześniej wspominaliśmy – dobrze wiemy, co czujesz, bo sami kiedyś przez to przechodziliśmy. Gwarantujemy Ci pracę w serdecznej atmosferze i odzyskanie wiary we własne siły! I wiesz co? My już w Ciebie wierzymy.