Grzegorz Bednarczyk – To już 3 sezon współpracy w grupie Unlimited. Plan Online oraz zajęcia grupowe na basenie w sezonie zimowym oraz open water w letnim nie są mu obce. Jego frekwencja na zajęciach wynosi 100%! W obecnym sezonie trud i ciężka zimowa praca oddają w sezonie, a Grzegorz zbiera plony w postaci wygranych oraz wysokich lokat na zawodach. Poniżej relacja z ciężkich zawodów w konwencji PRO [bez pianek] na dystansie 9,5km! Zobaczcie jak mu poszło… 
Żarty się skończyły. Po kilku startach na na dystansach od 1 do 4 kilometrów czas na poważne wyzwanie – 52. Międzynarodowy Maraton Pływacki Wpław przez Kiekrz i 9500m Open Water. Tym razem bez podziału na kategorie wiekowe, start razem z najlepszymi długodystansowymi pływakami w kraju.Trasa to jedna pętla wokół jeziora, z platformą żywieniową w połowie dystansu.
Wyścig wymagający, na starcie jedynie 19 osób – większość to profesjonaliści. Pierwsza część wyścigu zgodnie z planem – równe, spokojne tempo. Płyniemy 6-osobową grupą. Po minięciu drugiej bojki okazało się jak słabo oznaczona jest trasa, kolejna bojka jest tak daleko, że wcale jej nie widać. Płyniemy „na czuja” – 4 osoby w jedną stronę, 2 w drugą. W końcu widać boję, a po niej prosto do platformy żywieniowej, gdzie już czeka mój najlepszy „Partner Zawodnika” z pożyczonym sprzętem do podawania jedzenia. Szybki żel i płyniemy dalej. Druga połowa dystansu już bez niespodzianek – bojek dalej nie widać, ale wystarczy płynąć wzdłuż brzegu prosto do mety.
Ostateczny czas to 2h 47min 38s i 7. miejsce w klasyfikacji Open mężczyzn, 3 osoby nie ukończyły wyścigu. Za rok jedziemy poprawić wynik.

 

Ulyana – żona Grzegorza. Dzięki niej ma co jeść i pić na zawodach 🙂 . Zawsze dzielnie go supportuje.